Dragi copii, încă simt energia voastră, bucuria și râsetele care au umplut orașul din zori și până seara!
Curtea Domnească, Parcul Central și Grădina „Nicu Albu” au fost pline de viață:
Supereroii au fost peste tot,
Păpușile au spus povești fermecate,
Atelierele au dat culoare viselor,
Iar jocurile și concursurile au adus zeci de zâmbete!
Să vezi orașul plin de copii fericiți e unul dintre cele mai frumoase lucruri pe care le pot trăi ca primar și ca om.
Vă mulțumesc tuturor – copii, părinți, bunici – că ați fost parte din această sărbătoare a copilăriei!
Am trăit împreună o zi de poveste, dar vă promit: vor urma și altele!
Pentru că zâmbetul unui copil e temelia unui oraș frumos.
La mulți ani tuturor copiilor din Piatra-Neamț și din toată lumea!









































